KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15804073

nr 1580 4073

Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige

Blandteknik/collage, "Tidsaxeln och dess hejdukars lärljungar bland allt levande". Signerad. Blandteknik på duk, yttermått inklusive ram: 51x105

Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 20 november 2023
kl 20:50:30

Thomas Prytz

Läs mer om Thomas Prytz